Piret Väinsalu Reporteritunnis kliimaseadusest

-

19. 01.2023 Reporteritund lahkas, kuidas erinevad huvid ühte seadusesse kirja panna ja kuidas üha rohkem võetaks arvesse säästvat arengut ja sotsiaalmajanduslikke aspekte?

Koos Eestimaa Looduse Fondi kliimaeksperdi Piret Väinsaluga arutlesid Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela. Intervjueeris Mirko Ojakivi.

"Ei piisa, et meil on eesmärk ainult aastaks 2030 ja 2050, vaid mida täpsemateks osadeks see on jaotatud, seda selgem see on. Nii saame ka jälgida, kas me oleme õigel teel. Näiteks, kui meil on iga aastaselt kindel trajektoor, kui palju me saame konkreetses sektoris heidet lubada, siis saab kliimaseaduses kirjas olla, et me jälgime seda, antakse aru, kes annab aru, kontrollib, kas me oleme õigel rajal ja kui me ei ole õigel rajal, siis mida ette võetakse ja kes võtab milliseid meetmeid, et me jõuaksime õigele rajale tagasi. Kõik sellised praktilised küsimused peaksid olema selles seaduses lahendatud. Praegu sellist tervikvaadet ei ole," rääkis Piret Väinsalu. "Eraldi seaduse pluss on, et saad tervikvaade, sinna saab kirja panna kogu juhtimisstruktuuri. Ei ole killustatust enam. Tervikvaade annab ka signaali, et kliimamuutusega tegelemine on tõsine asi, see ei saa olla siin ja seal laiali ning annab selguse nii inimestele kui ka ettevõtetele."

Kogu saade on järelekuulatav ERR Vikerraadio veebilehelt: vikerraadio.err.ee/1608841798/reporteritund-kliimaseadus


Eelmine
Analüüs: Eesti vajab mõjusaks kliimapoliitikaks tugevat kliimaseadust
Järgmine
Kärt Vaarmari Kuku raadios: kliimaseadus aitab tagada ka inimeste põhiõigusi

Lisa kommentaar

Email again: