Kliimanoored kutsuvad meeleavaldusele: Vajame head kliimaseadust!

-
Eesti Fridays for Future kliimanoored kutsuvad meeleavaldusele, mis seisab hea kliimaseaduse eest. Meeleavaldus toimub laupäeval, 04.03 kell 14.00 Tallinnas Tammsaare pargis.
Sündmuse kirjeldus:

Eesti vajab selget plaani, kuidas kliimamuutuseid ja keskkonnaprobleeme leevendada. Praegu seda plaani pole.

Laupäeval, 4. märtsil kell 14 toimub Tallinnas Tammsaare pargis meeleavaldus, et nõuda uuelt Riigikogult tugeva kliimaseaduse loomist. Näitame, et soovime selgust sellesse, kuidas me üheskoos läbi keskkonnakriiside edasi liigume.

Meeleavalduse nõudmised:
1. Eesti saab 2035. aastaks kliimaneutraalseks.
Tugev on kliimaseadus juhul, kui see on nõudlik ehk sisaldab kliimaeesmärkide ambitsiooni vähendamise keeldu, kuid samas võimaldab piisavalt kiiresti ambitsiooni tõsta, kui selgub, et meie tegevus ei ole piisav Pariisi leppes püüdluseks võetud 1,5 kraadi piiridesse jäämiseks. Seadus peab ütlema, kuidas jaotub riigiasutuste vastutus eesmärkide täitmise eest ning kuidas kaasatakse avalikkust kliimapoliitika kujundamisse.

2. Kliimaseadus peab põhinema parimal saadaoleval teadusel.
Rahvusvahelise kogukonna tunnustatud parimad kättesaadavad teaduslikud andmed on esitatud eelkõige va
litsustevahelise kliimapaneeli (IPCC) raportites. Nimetatud raportites on määratud ka heidete vähendamise sihttasemed konkreetseks ajaperioodiks, mis võimaldaksid täita Pariisi kliimalepet.

3. Kliimamuutuseid leevendades tuleb vähendada ühiskonnas vaesust ja ebavõrdsust.
Eesti rikkaim kümnendik inimesi paiskavad õhku rohkem süsinikku kui vaesem pool ühiskonnast kokku. Samas kannatavad just majanduslikult raskemas olukorras inimesed kliimamuutuste mõjusid rohkem – olgu selleks üleujutusest taastumine või kuumalaine. Mida sidusam, õiglasem ja võrdsem on ühiskond, seda paremini saame hakkama keskkonnakriisides.

Meeleavalduse kavas on ka ühine plakatite meisterdamine, keskkonnateemaline töötuba ning mõnus muusika ja teejoomine. Rääkima tulevad ka oma ala kõige suurimad keskkonnasõbrad ja teadusefanatid. Sellest hoolimata oled väga teretulnud meeleavaldusele oma temaatilisi plakateid kaasa võtma ning sõnavõtuga esinema!

Diskrimineerimine ja viha õhutamine plakatitel ega sõnavõttudes ei ole lubatud.

Jooksev info FB sündmuses: https://fb.me/e/4f8Uji1w2
Eelmine
Kokkuvõte erakondade kliimadebatist: erakonnad peavad tähtsaks rahva kaasamist ning teadlaste panust kliimapoliitikasse
Järgmine
Keskkonnaühendused saatsid ettepanekud koalitsioonileppesse

Lisa kommentaar

Email again: